У Дніпрі відбулися курси для фахівців з енергоаудиту

З 18 по 25 жовтня у Дніпрі за ініціативи Дніпропетровської торгово-промислової палати та за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації економіки України Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, відбулися курси підвищення кваліфікації за напрямом «Енергетичний менеджмент/аудит», які зібрали кращих викладачів профільних дисциплін Металургійної Академії та досвідчених енергоаудиторів – членів Комітету провайдерів зелених послуг при Дніпропетровській ТПП. Захід об’єднав експертів, які знаходяться в постійному пошуку свіжих рішень в економіці.

«Головні завдання Дніпропетровської ТПП, у рамках даного проекту, посилити потенціал ДТПП як платформи для побудови ефективного діалогу провайдерів ринку зелених послуг, промислових підприємств, влади, громад, вищої школи, експертів, а також розширити спектр надавачів послуг кваліфікованих фахівців з енергоаудиту та енергоменеджменту, екологічного консалтингу на теренах саме Дніпропетровщини. Така подія унікальна. Адже до цього подібне навчання проводилося переважно в столиці», – зазначив Сергій Кучерявенко, віце-президент Дніпропетровської ТПП, керівник проекту «Зелена Палата. Ініціатива сталого розвитку», що реалізується в Дніпрі за підтримки  Програми сприяння зеленій модернізації економіки України Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

 «За десять років в Україні ціни на енергоносії виросли на 800%. Не секрет, що  рівень зносу будівель та енерговитратності є високим, а ось ККД навпаки «страждає».  Не варто також забувати і про економічну ситуацію в країні та систему енергоменеджменту», – зазначив фахівець з енергоефективності Денис Адаменко.

Під час дев’ятиденних курсів слухачі обговорили питання методики проведення енергетичного аудиту, нормативної бази енергозбереження, підвищення ефективності використання паливних ресурсів, якість електричної енергії, заходи з економії електроенергії в промисловості та комунальній сфері.

Практичні заняття торкнулися саме теми енергетичного аудиту. Слухачі обстежували об’єкти, збирали інформацію, проводили вимірювання (споживання енергоресурсів, параметри внутрішнього мікроклімату будівель тощо) та тепловізійну зйомку, а також  аналіз вихідних даних.

Така модель навчання дуже схожа на німецьку систему дуальної професійної освіти (курси теорії та практичне навчання під наглядом ментора на підприємстві), що впродовж багатьох років підтверджує свою ефективність та сприяє економічному розвитку Німеччини.

По завершенню курсів, слухачі не тільки отримали практичний досвід, а також пройшли тестування та отримали документ державного зразку (ліцензія АЕ № 636828 від 19.06.2015 р. видана Міністерством освіти і науки України НМетАУ).

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!