В одній зі шкіл Дніпра з’явилась сенсорна кімната для дітей з аутизмом (ФОТО)

Сьогодні, 3 лютого очільник Дніпра Борис Філатов відкрив у Дніпровському навчально-виховному комплексі № 28 сенсорну кімнату для дітей з аутизмом. Так званий ресурсний кабінет не схожий на інші шкільні класи. Тут усе обладнано для того, щоб особливі учні могли отримати психологічне розвантаження просто під час шкільних занять.

Борис Філатов_школа № 28

Наразі НВК № 28 – єдиний у Дніпрі навчальний заклад, де створені та повноцінно функціонують ресурсні або, як їх ще називають, сенсорні кімнати для дітей з аутизмом. Час, проведений тут, допоможе поліпшити емоційний стан дитини, знизити її тривожність, агресію та нервове збудження, а також сприятиме у вивченні шкільної програми.

Борис Філатов_школа № 28

«Завданням міської влади є забезпечення однакових умов навчання та відпочинку для всіх дітей. Сьогодні зроблено ще один крок на довгому шляху до цього. Виконком виділив значні кошти для технічного забезпечення цієї сенсорної кімнати. Справа тепер за педагогами, адже ця школа є опорною для навчання особливих учнів», – зазначив Борис Філатов.

Борис Філатов_школа № 28

У новій сенсорній кімнаті обладнаний навчальний клас. Тут встановлено мультимедійний комплекс: є ноутбук, екран, проектор, телевізор, принтер і сканер. На придбання техніки з міського бюджету виділили близько 100 тис. грн. Кабінет поділений на кілька умовних зон. Є обладнане робоче місце психолога, територія групової терапії для дітей з особливими потребами, куточок для індивідуальної роботи та сенсорного розвантаження, де різні стимулятори позитивно впливають на органи зору, слуху та інші рецептори у дитини. Надзвичайно важливим є й навколишній інтер’єр, кольори та меблі: все має бути комфортним та приємним для сприйняття. З дітьми працюють спеціальні педагоги – тьютори (наставники).

Борис Філатов_школа № 28

«Перед нами стоїть завдання створити ще не один такий клас. Сьогодні завдяки спільним зусиллям громадськості, міської ради та батьків ми вже пройшли половину нашого шляху. В Україні досвід розвитку таких проектів невеликий. Та я дуже рада нашим нинішнім здобуткам», – сказала директор школи № 28 Ніла Ломако.

Ніла Ломако

У НВК № 28 це вже друга ресурсна кімната. Перший кабінет відпочинку для особливих дітей у навчальному закладі створили минулого навчального року. Наразі тут навчаються 10 дітей з діагнозом аутизм, а в наступному році школа очікує ще на 4 особливих учні. У навчально-виховному комплексі наголошують: головне, щоб під час занять у сенсорних класах враховувались вікові особливості школярів. Щоб удосконалити навчальний процес, директор НВК регулярно влаштовує онлайн-конференції з фахівцями з Ізраїлю та Канади.

Добавить комментарий