У Дніпрі відкрилась фотовиставка, присвячена ветеранам (Фото)

У стінах Дніпропетровської обласної адміністрації напередодні 8 травня відкрилась фотовиставка «Ветеран-ветерану». Експозиція складається з фото, де позують ветерани Другої світової війни та воїни АТО. Виставка проходить в рамках проекту «Заради них» і приурочена до Дня пам’яті та примирення.

«На фото герої різних війн, але мета у них одна – єдність та свобода нашої країни. Вони знають, за кого воюють, для кого повертаються і для чого це все. Участь взяли і ті ветерани, що знімались для проекту в минулому році, і ті, що ще не мали такого досвіду. Виставка проходить в рамках проекту «Заради них», – зазначив начальник відділу патріотичного виховання управління з питань учасників АТО обласної адміністрації Артур Купрій.

Фотознімки робились як у ветеранів вдома, так і на подвір’ї поряд з будинком.

«Дуже приємно було стати частиною проекту. Під час фотосесії встигла поспілкуватись з тими, хто воював у 1940-х роках. Вони розповіли про свій досвід, я поділилась своїм. Вони – приклад майбутньому поколінню, як робити правильні вчинки та поважати тих, хто був до нас», – зазначила солдат 24-ї окремої механізованої бригади Ірина Лук’янцева.

 

У зоні АТО дівчина з 2016 року, служити пішла за контрактом. На фронті виконує функції телефоніста.

«У мене від участі в проекті залишилися тільки позитивні емоції. Зазвичай кажуть,  що одне покоління передає естафету іншому. Мені дуже шкода, що ми передали таку естафету і наші діти та онуки знають, що таке війна», – говорить Марія Зосименко-Бонацька.

Другу світову жінка застала у 10-річному віці, вже після війни отримала 10 років таборів за пропагування української мови, а коли вийшла на волю – стала бібліотекарем та видала декілька книг з поезіями та прозою. На фото вона позує з молодим воїном АТО.

На виставці «Ветеран-ветерану» представлено більше двох десятків фотографій. Побачити їх можна за адресою: пр. Поля, 1, 1 поверх будівлі ОДА.

Анастасія Нефретова, фото автора