У Дніпрі відкрилась унікальна виставка  (Фото)

У Дніпрі у музеї Д.Яворницького відкрилась виставка про Павла Антоновича Козаря. «З 1925 року – завідуючий відділом археології нашого музею, в 1929 році – керівник розкопок черняхівського могильника біля села Привільне, що проводились в рамках Дніпробудівської експедиції. Це була перша досліджена пам’ятка такого типу в історії археології.

Наукові зацікавлення Козаря не обмежувалися археологією – його кандидатська дисертація присвячена роботі краєвого музею, а докторська – історії дніпровських лоцманів. За своє захоплення українською історією, етнографією, традиціями кілька разів Козаря заарештовували в 1930-х роках, та вислали за межі нашої області.

Однак доля повернула його в наше місто – в часи німецької окупації, чи-то від ненависті до “советов”, чи в страхі за своє життя та життя рідних – він співпрацює з німецькою адміністрацією, займає посади в обласній та міській управах, викладає в університеті, в 1942-43 роках очолює об’єднаний історико-художній музей в Дніпрі… Як би ми не оцінювали його діяльність, та наукові здобутки дозволяють без сумніву вважати Павла Антоновича Козаря гідним учнем Д. І. Яворницького, та вартим того, щоб не бути забутим», – розповідають у прес-службі музею.

Виставка не велика за обсягом, але містить дуже цікаві та незвичні експонати. Побачити її можна у шостій залі музею.