У Дніпрі відкрили дванадцяту мініскульптуру популярного проєкту (фото)

У Дніпрі відкрили дванадцяту мініскульптуру популярного проєкту «Відчуй Дніпро» – «Муза митця Вадима Сідура». Встановили її символічно: біля входу до НВК № 33 «Маріїнська гімназія», адже там навчався видатний художник та скульптор. На скульптурці зображена його дружина Юлія з котом.

«На шматі металу намагався відобразити графіку Сідура. Дуже цікаво було працювати з автором проєкту, бо ми ілюструємо історію Дніпра хоч і на невеличкій роботі», – зауважив скульптор, заслужений художник України, член Національної спілки художників України Гарник Хачатрян.

мініскульптура Муза митця Вадима Сідура_Дніпро

Директорка НВК № 33 Лідія Яворенко підкреслила: «Ми були дуже раді, що у нас з’явиться ще одна пам’ятка про скульптора. Крім того, на першому поверсі гімназії у нас працює музей Сідура, який можуть відвідувати усі охочі, також ми розповідаємо про митця нашим учням».

Роботи Вадима Сідура виставлені у Європі. Але ж у його рідному місті про митця мало знають. Тому ця мініскульптура стане ще одним туристичним магнітом для містян та гостей Дніпра.

мініскульптура Муза митця Вадима Сідура_Дніпро

«Кожна скульптурка зберігає велику історію. Загалом ми маємо ідеї щонайменше ще на 70 мініскульптур. Звичайно, не усі вони будуть втілені у життя, але плани та бажання є, тож невдовзі анонсуємо про ще одне відкриття скульптурки», – сказав автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.

мініскульптура Муза митця Вадима Сідура_Дніпро

Довідка. У рамках проєкту «Відчуй Дніпро» у Дніпрі встановили 11 мініскульптур: фанат «Дніпра», печиво «Дніпро», студентська заліковка, трамвайчик, дніпровська ракета, марафонець Дніпра, диригент Гурген Карапетян, міст Олександра Поля, «Кіт Василь», катеринославська цегла та пилосос «Ракета».