У Дніпрі відкрили міні-скульптуру в рамках відомого проєкту

У Дніпрі відкрили 13-ту міні-скульптуру в рамках проєкту “Відчуй Дніпро”. Лікарську валізу XX сторіччя присвятили видатному військовому лікарю Івану Лєшку-Попелю. Його мешканці Катеринослава прозвали «народним лікарем» та «другом знедолених».

“Іван Васильович витрачав дуже багато свого часу, щоб лікувати бідних людей, у яких не було коштів. Він був видатним лікарем на весь Катеринослав. Тож ця 13-та міні-скульптура несе неабияке значення. Бо і сьогодні наші лікарі витрачають весь свій час відданій праці та рятують людей. Загалом, грантовий проєкт “Відчуй Дніпро” реалізується завдяки програмі “Культурна столиця”, яку активно підтримує наш міський голова Борис Філатов”, – зазначив голова Художньої ради при міському голові Дніпра, заслужений діяч мистецтв України, депутат Дніпровської міської ради Григорій Гельфер.

Зі свого боку, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР

Євген Хорошилов додав: “Іван Лєшко-Попель дійсно мав всенародну любов, і є навіть легенда, що на його поховання прийшло понад 10 тис. містян, яких ніхто спеціально для цього не запрошував. Тож дуже великий сенс має відкриття цієї міні-скульптури. Ба більше, взагалі проєкт “Відчуй Дніпро” – це жива потреба вивчити історію Дніпра за подіями, символами та особистостями”.

Лікарську валізу створив Дмитро Резніченко. Над роботою працював більше півроку, бо сам процес – ювелірний та вимагає зосередженої уваги. За словами його дружини Ірини Стоволосової, він вклав багато творчості та часу у створення цієї скульптурки.

“Вся наша родина працювала над створенням лікарської валізи, бо було дуже багато варіантів. Нам хотілось зробити її більш деталізованою, і якщо ви звернули увагу, то всередині цієї валізи можна побачити приладдя медиків того часу. І це дуже важливо, бо таким чином можна відчути атмосферу того часу. Тим паче Іван Лєшко-Попель був у першу чергу військовим лікарем, тож це дуже символічно, адже зараз у нас в країні багато військових лікарів, які рятують наших захисників”.

Загалом проєкт “Відчуй Дніпро” третій рік поспіль активно продовжує реалізацію міні-скульптур по місту. По Дніпру вже існує 13 історичних символів нашого міста. Крім лікарської валізи вже встановлено скульптурки: фанат «Дніпра», печиво «Дніпро», студентська заліковка, трамвайчик, дніпровська ракета, марафонець, диригент Гурген Карапетян, міст Олександра Поля, «Кіт Василь» муза Вадима Сідура, катеринославська цегла, порохотяг «Ракета».

“У нас в запасі більше 70-ти ідей, і звичайно, в кожен проєкт ми хочемо включити якусь відому людину, ще й професію, тобто ми не ставимо фігуру людям, а більше робимо акцент на алегорії. І сьогодні лікарська валіза присвячена лікарям. А одним із видатних лікарів Катеринослава був Іван Лєшко-Попель. Тож в одній ідеї ми об?єднуємо кілька важливих напрямків, і це важливо і потрібно сьогодні”, – зазначив автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.