У Дніпрі відкрили пам’ятну дошку на честь великого поета та драматурга

У Дніпрі у будівлі Університету імені Альфреда Нобеля відкрили меморіальну дошку на честь великого польського поета і драматурга ХІХ століття, який народився в Україні, Юліуша Словацького. На дійство запросили аташе Генерального консульства Республіки Польща.

«Хочу подякувати за таке бажання пам’ятати культурних діячів як Польщі, так і України. Юліуш Словацький народився у Кременці (нині Тернопільська область — ред.), у його творах одним з головних образів була річка Дніпро, тому щасливий тут бути у славетному місті Дніпрі, на вулиці Юліуша Словацького, яка розташована біля оспіваної ним річки», — зазначив аташе Генерального консульства Республіки Польща Артур Міськув.

меморіальна дошка Юліушу Словацькому_Дніпро

Ідея встановлення таблички зародилася торік. Побажали побачити її саме на однойменній вулиці, що в центрі Дніпра. Тоді представники університету та центру польської культури звернулися до міськради за дозволом. Ніяких перепон не було.

«Постать Юліуша Словацького важлива і для історії України. Іван Франко називав Словацького «співцем Поділля». Його твори перекладали українські поети: Олена Пчілка та Максим Рильський. Ми раді, що саме у нашому місті відкрили пам’ятну дошку нашому співвітчизнику, який прославляв Україну і Польщу», — наголосив начальник управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Станіслав Бандура.

Юліуш Словацький народився 4 вересня 1809 р. на території України. На сьогодні у Польщі він один з трьох національних поетів-пророків польської літератури поряд із Адамом Міцкевичем і Зиґмунтом Красінським.