У Дніпрі відкрито цілодобовий гінекологічний кабінет

У Дніпрі, на базі міської лікарні, відкрито цілодобовий гінекологічний кабінет, який цілком відповідає нормам доступності. Кабінет повністю пристосований для жінок з інвалідністю, а також тих, хто постраждав від насильства.

«Кабінет працює цілодобово 24/7 у приймальному відділенні міської лікарні. Тут є пандус, аби жінка могла заїхати на інвалідному візку. Отвори дверей у кабінеті теж зроблені за стандартами. У кабінеті є гінекологічне крісло-трансформер, яке регулюється за висотою», — розповів лікар Святослав Ігорович.

гінекологічний кабінет_Дніпро

Цей кабінет облаштований в рамках проєкту надання невідкладної медико-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від гендерного насильства, який реалізує міжнародний благодійний фонд «Український жіночий фонд» за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН. Такі цілодобові гінекологічні кабінети, окрім Дніпра, облаштовані ще й у Павлограді, Кам’янському та Кривому Розі.

гінекологічний кабінет_Дніпро

У жіночій консультації цієї ж міської лікарні встановлено ще два гінекологічних крісла для маломобільних пацієнток. Будівля також обладнана ліфтом, пандусом та вбиральнями для них. При жіночих консультаціях, амбулаторіях у різних районах міста встановлені гінекологічні крісла, які пристосовані для таких пацієнток.

гінекологічний кабінет_Дніпро

Загалом, під час ремонтів і реконструкцій міські лікарні, амбулаторії загальної практики сімейної медицини роблять безбар’єрними — цілком доступними для маломобільних пацієнтів. Для цього у лікувальних закладах облаштовують пандуси, вхідні групи, тактильну плитку, таблички зі шрифтом Брайля, мнемосхеми, спеціальні санітарні кімнати.