В Україні незабаром запрацює Єдиний реєстр ветеранів

Нещодавно запрацював Закон про Єдиний державний реєстр ветеранів та їхнє електронне посвідчення. Для тих, хто повернувся чи повернеться з війни, державні послуги стануть більш доступними, швидшими та простішими. Ветеран зможе використовувати посвідчення у цифровому вигляді – воно є повним аналогом документа у формі книжечки.

ЕЛЕКТРОННІ ПОСЛУГИ

Зараз в Україні нараховуються понад 1,5 млн громадян, які можуть мати посвідчення ветерана чи, на кого поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни» – це як ті, хто нині воює, так і постраждалі учасники Революції гідності та родини загиблих. Про таке повідомили експерти Центру громадського моніторингу та контролю. Всі вони можуть отримати електронне посвідчення ветерана. Сформувати його можна за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг чи через мобільний застосунок.

Е-документ міститиме відомості про особу, її фото та унікальний ідентифікаційний код. Таке посвідчення – лише частина диджиталізації ветеранських послуг. Єдиний реєстр ветеранів дасть змогу автоматизувати обмін інформацією з іншими базами даних державних та місцевих органів влади. «Парламент зробив важливий крок до впровадження електронного посвідчення ветерана. Нарешті налагоджено автоматизований обмін інформацією між Єдиним держреєстром ветеранів та іншими базами даних, які є у держорганах», – зазначила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Усі ветерани зможуть створити особисті кабінети, де будуть отримувати довідкову інформацію щодо пільг та оформлювати їх, не виходячи з дому. «Скажу як учасник бойових дій, що більшість із нас елементарно не знає про всі належні пільги, тому одним із завдань було зібрати цю інформацію в упорядкованій базі знань ветерана. З нею вже можна ознайомитись за посиланням: eveteran.gov.ua», – пояснює заступник міністра у справах ветеранів з питань цифрової трансформації Володимир Левчук.

За словами урядовця, ветерани зможуть бронювати державні послуги онлайн, зокрема, щодо санаторно-курортного лікування або психологічної реабілітації. Дізнатись більш детальну інформацію про реєстрацію в реєстрі, пільги тощо – можна на порталі «Дія». Отримати електронне посвідчення ветерана можна за бажанням, воно може використовуватись як аналог паперового документа. Сформувати посвідчення можна у застосунку «Дія».

ТАМАРА БЄЛКІНА