У Дніпрі відреставрують фасад одного з найстаріших театрів міста

У Дніпрі відреставрують фасад академічного театру драми та комедії.  «Продовжуємо поступово оновлювати будівлю театру. Минулоріч укріпили фундамент. Нині відремонтували фойє – пофарбували стіни, розмістили красиві портрети всіх працівників театру. Тепер розпочинаємо реставрацію фасаду. Форму та кольори не змінюємо. У планах – й нове зовнішнє освітлення. Завершити роботи плануємо у 2018-му», – зазначила начальник управління культури, національностей та релігій ДніпроОДА Наталія Першина,

Змінам у театрі радіють, розповів його художній керівник Жан Мельников. Окремий захват у працівників театру викликало оновлене фойє з їхніми портретами.

«Раніше у нас висіли різні світлини акторів – і за розміром, і за кольором. Тепер вони витримані в єдиній тематиці. Всі, як одна родина. Такий подарунок, якщо не царський, то королівський точно. Щира вдячність Дніпропетровській облдержадміністрації та особисто її керівнику – Валентину Резніченку», – сказав він.

На створення 54 портретів творчих особистостей театру пішло чотири місяці. Ідея ж народилася ще три роки тому, розповів автор робіт, керівник дніпровської фотошколи «ProStudio» Володимир Мельник.

«Люди творчі, вони досить скурпульозно ставляться до своїх образів, але був задум – ніякого «костюмованого балу». Хотів показати реальних людей, які живуть поруч, але так багато роблять для розвитку культури. Світлини чорно-білі, бо це класика. Вони довго зберігатимуться. Цьому сприятиме й папір, він спеціальний. Гарантія якості – 120 років», – зауважив він.

Чорно-білі світлини додали загадковості працівникам театру, наголосила актриса Вікторія Рудавська.

«Дивишся на ці фото – і якась таємниця у кожного в очах. Красиво, – додала вона. – Минула моя світлина, яка висіла у фойє, була кольорова. І на ній я була молодшою на 17 років».

Тепер фотогалерея привертає увагу й відвідувачів театру.

«Я тут часто буваю, радію змінам – в театрі підфарбовано, чисто. Зараз помітила й нові фото. Є молоді актори, є ті, з якими пов’язані десятилітні спогади», – сказала відвідувачка Валентина Тальян. 

Театр драми та комедії знаходиться у Дніпрі на пр. Д.Яворницького, 97.