У Дніпрі визначили найкращий університет

У Дніпрі вперше було проведено дослідження за результатами вступної кампанії 2016 року і визначено рейтинг найкращих університетів з 4 рівнем акредитації. Рейтинг складався за кількістю поданих заяв, результатами ЗНО, співвідношення ліцензованого обсягу до кількості зарахованих студентів, загальний середній бал (дані отримували з ресурсу vstup.info).  Як зазначили під час прес-конференції представники громадської мережі ОПОРА, пріоритетним був саме вибір абітурієнта. У рейтинг потрапило 13 університетів Дніпра та області.

 1. Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
 2. Національний гірничий університет
 3. Дніпропетровський університет імені А.Нобеля (приватний вищий навчальний заклад)
 4. Дніпропетровський держвний аграрно-економічний університет
 5. Університет митної справи та фінансів
 6. Криворізький національний університет
 7. Український державний хіміко-технологічний університет
 8. Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
 9. Дніпропетровський гуманітарний університет
 10. Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіа В.Лазаряна
 11. Дніпродзержинський державний технічний університет
 12. Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського, який внаслідок подій на сході зараз знаходиться у Дніпрі.
 13. Нікопольський економічний університет (приватний вищий навчальний заклад)

Загалом, цього року сумарно на контрактні та бюджетні місця зараховано 6 277 студентів. За словами активістів, певним сюрпризом став той факт, що на третьому місці опинився приватний навчальний заклад. Але це пояснюється перш за все тим, що багато абітурієнтів роблять акцент на тому, що за готові платити за більш якісну освіту у приватному університеті.

Серед обраних спеціальностей найбільшою популярністю користуються правознавство, іноземна та українська філологія, менеджмент, туризм, психологія, комп’ютерні технології  та комп’ютерна інженерія.  Як зазначають  організатори, у майбутньому вони планують досліджувати і інші сфери вищої освіти в Україні.

Дарина Сухоніс

Добавить комментарий