У Дніпрі влітку введуть в експлуатацію полігон (Фото)

У Дніпрі триває будівництво четвертої черги комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний», яке розпочалося в минулому році. Наразі зроблено понад 50% робіт. Увести в експлуатацію новий об’єкт планують уже цього літа. Майданчик прийматиме побутові відходи протягом 4-5 років. Загалом щороку – до 350 тисяч кубічних метрів сміття. Повідомляють у прес-службі міської ради.

«Будівництво четвертої черги полігону – це технологічний процес, а не його розширення, тобто, коли попередні карти заповнюються й необхідно відкривати нову. Роботи йдуть за графіком. Під час будівництва укладаються спеціальні бентонітові мати, які захищатимуть ґрунтові води від потрапляння фільтратів і забезпечуватимуть відсутність неприємного запаху навколо», – сказав директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.

Четверта черга полігону «Правобережний» будується з дотриманням усіх необхідних санітарних норм. Головна перевага нового майданчика – максимальна віддаленість від житлової забудови. Наразі тверді побутові відходи захороняють на другій черзі полігону. Після її заповнення ґрунт пересиплють і залишать на декілька років для природного просідання з подальшою рекультивацією території.

сміття-полігон2

За словами директора комунального підприємства «Еко Дніпро» Едуарда Мєшковського, цього року планують зробити рекультивацію першої черги полігону, яка приймала відходи з 2012 до 2015 року. Також там прокладають труби для відбору біогазу, що використовуватиметься для технічних потреб підприємства, на балансі якого перебуває полігон.

«Наразі проводимо підготовчі роботи для відкриття сортувальної лінії. Це допоможе на перших етапах зменшити об’єм відходів, що захороняються, на 10%. Загалом у планах – будівництво сміттєпереробного комплексу, щоб звести захоронення твердих побутових відходів до мінімуму», – сказав директор КП «Еко Дніпро».