У Дніпрі водії електротранспорту отримали «атестати»

У Дніпрі перші випускники школи водіїв трамваїв та тролейбусів отримали «атестати», й одразу вийшли на місцеві маршрути. Вони навчались півроку, та ще місяць їздитимуть містом разом з інструкторами, які  наглядатимуть за новоспеченими водіями, підказуватимуть та допомагатимуть.

У місті триває процес  розвитку та оновлення комунального електро­транспорту, тому зараз є потреба у доборі водіїв транспортних засобів. Зокрема, вже розпочато набір на навчання до другої школи кермувальників.

Школу водіїв відкрили у Дніпрі в жовтні минулого року. Її відвідувачі опановували не тільки навички водіння, але й вивчали функціонування електротранспорту та його експлуатацію. У першому випуску «закладу» – 41 водій. Через те, що професія «водій електротранспорту» не вивчається в закладах профосвіти, працівників у цій галузі не вистачало, їх нестачу відчули не тільки Дніпро, але й Кам’янське, Запоріжжя, Полтава та Кропивницький. Тож шість випускників приїхали до Дніпра на навчання з Кропивницького та Кам’янського і після випуску повернуться до рідних місць, аби там керувати електротранспортом.

«Мені хотілося спробувати. Я прийш­ла на навчання, і все ви­йшло. Дуже сподобалось керувати трамваєм, а зараз, коли виїхала в рейс із пасажирами, – відчула просто бурю емоцій. Усе подобається: спілкування, рух трамвая. Та без інструктора  поки що нікуди», – розповіла водійка трамвая Юлія Лебєдєва. Дівчина певний час працювала кондуктором, та завжди цікавилась водійською справою.

Після навчання майбутні водії склали іспити та отримали кваліфікацію «Водій тролейбуса 3-го класу» та «Водій трамвая 3-го класу».  Їх зарахують до штату тролейбусного та трамвайного депо.  До кінця квітня вони працюватимуть разом з інструктором та їздитимуть на відносно нескладних маршрутах – це трамвайні напрямки №6, 9, 17, 18 та тролейбусні – №7, 9, 12, 16, 17, 19. Наступний навчальний курс у школі водіїв стартує вже за декілька тижнів.

Анастасія Нефретова