У Дніпрі з’явилися будинки з «мітками» (Фото)

З метою убезпечення дніпрян від зараження на COVID-19, у нашому місті розміщують відповідні оголошення на тих житлових будинках, де виявлені підозри на коронавірус. «Своєчасно проінформувати, попередити та убезпечити! Така основна мета цих оголошень. Наразі таких будинків близько 150», – коментує директор департаменту житлового господарства Дніпровської міськради Владислав Грицай.

ПОСИЛЕНА ОБРОБКА
За його словами, водночас у Дніпрі в будинках, де серед мешканців виявлені випадки підозрюваних на зараження коронавірусом, розпочато посилену обробку дезінфекційними засобами не лише перших поверхів, а й усіх сходових клітин, ліфтових кабін. Знезараження проводять хлорвмісними розчинами через день. Мешканцям безкоштовно видають антисептики для рук. Наразі видали вже 1200 флаконів. Для попередження розповсюдження інфекції також проводиться дезінфекція приміщень, прилеглих територій і поверхонь.

МАПА ЗАРАЖЕННЯ
У мерії постійно нагадують, що містянам слід бути максимально обережними і використовувати необхідні засоби індивідуального захисту. Якщо існує вірогідність контактування з хворими на COVID-19, потрібно вдатися до самоізоляції. У разі погіршення самопочуття та наявності симптомів недуги, одразу телефонувати сімейному лікарю. Дніпрян закликають бути уважними та обережними — піклуватися про власне здоров’я та безпеку оточуючих. На сайті Дніпровської міської ради, у розділі «Відкрите місто», доступна й мапа локацій, де були підтверджені випадки COVID-19. Місця, які могли відвідувати хворі на коронавірус — аптеки, магазини, зупинки громадського транспорту, банківські відділення, банкомати тощо — на мапі позначені червоними зонами.

ДУМКА ДНІПРЯН
Що про такі оголошення думають жителі Дніпра? Мешканка ж/м Перемога Ольга розповіла, що дуже злякалася, коли побачила на під`їзді свого будинку оголошення про підозру на коронавірус. «Звичайно, я запанікувала. Я розуміла, що хтось з моїх сусідів, можливо, є хворим, а я не можу бути впевненою у тому, що ця людина є відповідальною, що вона не буде виходити з дому та контактувати з іншими сусідами. Однак хочу сказати, що такі оголошення на будинках, є певним «нагадуванням», що слід бути ще більш обережнішим та не забувати про особисті засоби захисту», — говорить Ольга.

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА
Коли людина бачить оголошення про те, що в його під’їзді живе сусід з підозрою на коронавірус, то, звичайно ж, вона може злякатися. З цього приводу «Вісті» звернулися за порадами до психолога з Дніпра Світлани Баракат та розпитали, як мешканцям зберігати спокій в такій ситуації?

За словами психолога, впоратися з негативними та «настирливими» думками допоможуть певні техніки. Перш за все, необхідно поглибити свої знання про ту ситуацію, яка вас лякає. Вивчіть її, використовуючи різні джерела, та знайдіть ту інформацію, що викликає більше позитивних емоцій, а не навпаки підкріплює страх і паніку. Напишіть на папері ситуацію, яка вас хвилює та зазначте, що ви при цьому відчуваєте. «Виділіть 30 хвилин в день для неспокійних думок. Таким чином ви звільните ваш розум від негативних думок протягом усього дня. Головне, не робіть цього перед сном. Відокремте свої думки від негативної ситуації, уявіть її у вигляді приємного або нейтрального образу. Хочу пояснити на прикладі хмари. Коли негативна думка з’являється, уявіть, що хмара приплила і ви можете її прогнати, дунувши на хмару. Також раджу подумати про те, що ваші негативні думки не розвиваються, не приносять нічого нового, вони тільки приходять і йдуть (у вигляді хмари, наприклад). Також можна зробити медитацію. Почніть з простої: запаліть свічку та дивіться на неї, намагаючись не думати ні про що. Просто спостерігайте за полум’ям свічки. Якщо, все ж негативні думки лізуть в голову, то почніть думати про свічку: якого вона розміру, якого кольору, якої висоти полум’я у цієї свічки, якого кольору вогонь тощо»,- коментує Світлана Баракат. Також психолог зазначає, що головне завдання – це не позбутися неспокійних думок, а повірити в те, що з ними цілком можливо впоратися.

ЗАРАЖЕНА ЛЮДИНА
Якщо ми, навпаки, говоримо про людину, у якої виявили підозру на коронавірус. При цьому, оточуючі намагаються її уникати та не контактувати з нею. Як в такій ситуації цій людині не опустити руки, не впасти в депресію та не замкнутися в собі?

«Якщо у вас виявили підозру або підтвердили коронавірус, намагайтеся не панікувати. Вірте в те, що ви відноситеся до того відсотку людей, які перемагають хворобу. Наші думки можуть сильно впливати на фізичний стан нашого тіла, тому налаштовуйтесь на позитив. Якщо у людини сильно змінилося життя та середовище спілкування саме через хворобу, можна постаратися знайти співрозмовників в тому ж Інтернеті, які підтримають в такий важкий період життя. Намагайтеся якомога більше спілкуватися з позитивно налаштованими людьми», — каже Світлана Баракат. Задля того, аби не впасти в депресію психолог радить привчати себе до режиму дня. «Якщо ваш стан здоров’я не критичний, вас не забрали в лікарню і ви лікуєтеся вдома, включіть в розклад свого дня легкі фізичні вправи, читання книг, перегляд приємного фільму тощо. Якщо ви готуєте їжу самостійно, спробуйте гарно її оформити або викласти страву незвичайним чином. Також займіться своїм хобі. Якщо його немає, придумайте. Саме в період загальнонаціонального карантину з’явилося безліч корисних безкоштовних занять на просторах Інтернету: йога, танці, ораторське мистецтво, вокал та багато іншого. Складіть собі список цілей на найближчий рік, і одна з цілей нехай буде: одужати і вижити! Ситуація з коронавірусом практично у кожної людини розбудила його особисті страхи і тривоги. І якщо у вас піднімається високий рівень тривоги і з’являються панічні атаки, не соромтеся звертатися за допомогою до фахівця», — рекомендує психолог з Дніпра Світлана Баракат.

Сопільняк Маргарита,
Фото: pixabay