У Дніпрі запровадять картку жителя міста

Електронні картки у різних сферах діяльності вже давно спрощуються життя мешканців багатьох краї світу (наприклад, славнозвісна лондонська Oyster card, за допомогою якої ви можете істотно заощадити на проїзді в Лондонському метро, автобусах, лініях поїздів). Не виключенням є і Україна.  У Львові функціонує електронна картка жителя міста, за якою учасники АТО вже можуть користуватися пільговим проїздом у міському транспорті.  На черзі  Дніпро.

Вже до середини наступного року планується запуск картки жителя міста. Як зазначила виконуюча обов’язки заступника міського голови Яніка Мерило,  розпочати планують з конкретних груп пільговиків. Зокрема, це можуть бути учасники АТО. За останніми даними у нашому місті близько 410 тисяч пільговиків, з них 300 тисяч – пенсіонери. Зручність карти в тому, що вона містить електронний підпис  власника, суттєво спрощує проїзд у міському транспорті, оплату комунальних послуг чи будь-яких інших адміністративних послуг. Але процес не простий, адже метро та електротранспорт Дніпра потребує спеціального обладнання, яке планують встановлювати до кінця поточного року. Стосовно того, хто саме видаватиме ці картки – місто чи окремий банк, вирішить тендер. Орієнтовна вартість однієї картки 40-50 грн.

В залежності від потреб населення, карта вдосконалюватиметься, будуть додавати окремі типи послуг. Але головна мета – уникнути бюрократії та черг, і перевести системи оплат виключно в електронну систему.  Міська влада налаштована оптимістично і перші пілотні групи власників карт з’являться вже за два-три місяці.

Дарина Сухоніс

Добавить комментарий