У Дніпрі знайшли унікальні артефакти (Фото)

У Дніпрі тривають археологічні розкопки у Новобогородицькій фортеці, що розташовувалася на території колишнього містечка Стара Самарь. На місцях садиб археологи знайшли багато речей, датованих XVI-XVII століттями. З-поміж іншого це – посуд, монети різних країн, речі, виплавлені із заліза, ніж, кулі, хрестики, чоловічі та жіночі прикраси, кістки тварин, пательня тощо. Повідомляють у прес-службі міської ради.

За словами кандидата історичних наук,начальника Дніпровської археологічної експедиції Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Дмитра Тесленка, знахідки свідчать, що Стара Самарь була не маленьким поселенням, а жвавим торговельним центром, який пов’язував Причорномор’я із Османською імперією та європейськими країнами.

«Загалом результати нинішніх розкопок і розкопок попередніх років допоможуть нам у подальшому реконструювати вуличну забудову старовинного містечка вже не за уривчастими документами, а за реальними археологічними даними», – сказав Дмитро Тесленко.

Зі свого боку директор комунального підприємства «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк нагадав, що розкопки на території Старої Самарі тривають уже третій рік. Вони доводять, що історія Дніпра сягає не XVIII століття, а значно давнішого часу.

«Триває підготовка до створення на цій території історико-культурного та туристичного комплексу з реконструкцією поселення Стара Самарь. Саме знахідки цих розкопок допоможуть нам точніше все це зробити», – додав Дмитро Каюк.