У Дніпро після зимівлі повернулася зграя лебедів (фото)

У Дніпрі в акваторії пляжу Придніпровського парку була помічена велика зграя лебедів-шипунів, які повернулися після зимівлі. Перелітні птахи раніше і точніше за інших відчувають наближення весни. Повернення їх із зимівлі – вірний знак того, що весна вже не за горами.

Лебіді зазвичай зимують на півдні та на заході нашої країни, на дніпровських водосховищах, та іноді трапляються на незамерзаючих водоймах. Проте в цьому парку це рідкісне явище. Про це повідомили у Департаменті парків та рекреації міської ради.

лебеді_Придніпровськ

Для сезонних перельотів до місць зимівлі лебеді збираються у великі зграї, що дає птахам більшу безпеку від хижаків. Значні розміри і масивне тіло не заважають лебедям добре літати, і під час міграцій вони летять струнким клином на великій висоті.

Повернувшись в місця гніздування, лебеді водночас втрачають всі махові пера і протягом 5-6 тижнів не можуть літати, присвячуючи весь цей час турботам про нащадків. Дуже багато часу птахи також присвячують догляду за своїм оперенням, старанно очищаючи його і змазуючи жирним секретом куприкової залози.

лебеді_Придніпровськ

Раціон лебедів складається з водяних рослин з додаванням дрібної рибки, жаб і різних комах. На суші птахи часто навідуються на луки і пасовища, щоб поласувати злаковими і кормовими рослинами. Наразі, вони не потребують підгодовування. Всі водоплавні — сильні, самостійні птахи, які самі про себе можуть подбати навіть у великий мороз.

лебеді_Придніпровськ

Лебеді-шипуни відрізняються лагідною вдачею і миролюбно ставляться до своїх родичів та інших птахів. Ці величні красені здавна є символом любові і вірності, а також персонажами багатьох казок та легенд.

Лебеді — чудової краси птахи і милуватися ними можна нескінченно. Тож завітайте до парку, і побачте цих величних птахів.