У Дніпро з’їдуться хорові колективи зі всієї України

ХХІV Всеукраїнський фестиваль духовних пісень «Від Різдва до Різдва» урочисто відкриється 27 січня, о 16.00, на сцені Дніпровського академічного театру драми та комедії (колишній театр ім. Горького) і триватиме три дні.

Під час прес-конференції 26 січня заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко повідомив, що на фестиваль з’їдуться 57 хорових колективів – це майже 1000 учасників, половина з яких – діти. 42 колективи представлятимуть Дніпро та Дніпропетровську область, 15 – інші міста України.

«Міська влада доклала максимум зусиль для забезпечення комфортного перебування гостей у нашому місті. А загалом ми пишаємося тим, що Дніпро проводить такий фестиваль, оскільки різдвяні пісні, зокрема, церковні твори, колядки, щедрівки розвивають почуття прекрасного і доносять до нас різдвяні та православні традиції. Впевнений, що цьогорічний фестиваль буде цікавим та справить враження на кожного, хто його відвідає. Тому всіх запрошуємо, вхід вільний», – сказав заступник міського голови.

Олександр Шикуленко також розповів, що за 23 роки проведення фестивалю «Від Різдва до Різдва» у ньому взяли участь близько 40 тисяч дорослих та маленьких виконавців з різних куточків України, а також Білорусі, Росії, Молдови, Грузії. Твори виконувалися різними мовами світу: українською, російською, німецькою, грузинською, французькою, іспанською, італійською, польською, білоруською та латиною.

Начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов зазначив, що в урочистому відкритті фестивалю візьмуть участь найкращі дитячі творчі колективи міста, а на закриття підготували особливий подарунок.

«Урочисте закриття фестивалю, нагородження переможців та гала-концерт відбудеться у неділю, 29 січня, о 12.00. Усі колективи-учасники отримають дипломи, сувеніри, подарунки. Перед початком заходу в театрі пройде флешмоб – масове виконання учасниками і глядачами всесвітньовідомої різдвяної пісні «Щедрик». Отож, запрошуємо всіх насолодитися духовними піснями», – зазначив Євген Хорошилов. Він також додав, що традиційно в дні проведення фестивалю у фойє театру працюватиме виставка-ярмарок «Православна Дніпропетровщина».

Добавить комментарий