У Дніпропетровській області безкоштовно встановлюють кардіостимулятори

На Дніпропетровщині у 2022 році пацієнтам імплантували 750 кардіостимуляторів. Операції – безкоштовні. Їх вартість компенсують обласним та державним коштом. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Кардіостимулятори встановлюють, зокрема, при аритмії або загрозі зупинки серця. Вони запрограмовані «допомагати» нашому серцю працювати, як годиться. Якщо частота сердечних ударів знижується до небезпечної, пристрій активізується. Він посилає імпульси до серця і викликає його скорочення. Загроза життю зникає», –  зазначила директорка одного із кардіологічних центрів Олена.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Кардіостимулятор ще називають «штучним водієм сердечного ритму». Цей невеликий прилад розміром із сірникову коробку. Складається з елемента живлення, імпульсного генератора і електрода-провідника.

Вартість одного кардіостимулятора – від 80 до 300 тис грн. Мешканцям Дніпропетровщини, які потребують екстреної допомоги, їх встановлюють державним та обласним коштом. Під час війни такі операції роблять і переселенцям. Загалом у 2022-му прооперували 750 пацієнтів.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!