У Дніпропетровській області незабаром відкриють пляжі для відпочинку

За розпорядженням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на водоймищах Дніпропетровської області мають підготувати місця масового відпочинку, оснастити аварійно-рятувальні служби додатковими плавзасобами й обладнанням для забезпечення оперативного реагування, а пляжні медпункти — лікарськими засобами.

Слід зауважити, що з настанням сприятливої погоди люди полюбляють проводити вільний час біля води, часто нехтуючи технікою безпеки. За статистикою, через недотримання елементарних правил упродовж року на воді гинуть близько 4 тис. людей.

Аби звести до мінімуму кількість фатальних випадків, було створено державну аварійно-рятувальну службу в Дніпрі та комунальні служби у Кривому Розі, Новомосковську, Верхньодніпровську, Павлограді, Нікополі та Новомосковському районі. Голови райдержадміністрацій; сільські, селищні та міські очільники й ДСНС отримали доручення, за якими мають перевірити прибережні зони і дно водоймищ та підготувати біля них місця для відпочинку.

До 1 червня поточного року виконувачі зобов’язані:

  • розробити місцеві програми рятування людей на воді та контролювати їхнє виконання;
  • укласти договори на аварійно-рятувальне обслуговування місць масового відпочинку населення на водних об’єктах та рекреаційних зонах;
  • забезпечити рятувальні пости приміщеннями та рятувальними засобами;
  • укомплектувати, підготувати та утримувати працівників рятувального поста;
  • виставити буї помаранчевого або червоного кольору через кожні 25-30 м у межах 50 м від берега;
  • розмістити на видимих місцях інформаційні матеріали щодо заходів безпеки на воді, надання допомоги потерпілому та саморятування тощо.

Зараз в області визначено 9 міських комунальних пляжів, 7 баз відпочинку та 1 дитячий оздоровчий табір. У Дніпрі заплановано відкрити міські пляжі у Цент­ральному парку культури та відпочинку Т.Г. Шевченка, парку культури та відпочинку «Сагайдак», парку культури та відпочинку «Придніпровський», а у Кривому Розі — на території Цетрально-Міського району. По 1 пляжу запрацюють у Павлограді, Верхньодніпровську, Новомосковську, Нікополі та Зеленодольську.

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА