У Дніпропетровській області – нова заборона

З першого листопада у Дніпропетровській області вступає в силу осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Вона триватиме до початку нересту 2019 року. Щоб рибалки могли з легкістю визначити заборонені ділянки для лову, Дніпропетровський рибоохоронний патруль розробив інтерактивну карту зимувальних ям. З нею можна ознайомитись за посиланням.

“Рибалкам-любителям слід пам’ятати, що риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу (тільки на не знаряддя лову, де розмір гачка не повинен бути більше №10 за вітчизняною класифікацією)”, – сказано у повідомленні держрибагентства.

За недотримання вищевказаних норм передбачена адмінвідповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховується збитки за кожну виловлену рибину, наприклад: судака – 510 грн, сома — 425 грн, форелі — 340 грн, щуки — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, білизни (жереха) — 255 грн, рибця звичайного — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирки — 34 грн, карася – 17 грн тощо.