У Дніпропетровській області підтвердили випадок сказу у тварини

У Новомосковську, що на Дніпропетровщині, підтвердили випадок сказу лисиці. По це повідомили в пресслужбі Новомосковської міської ради. Агресивна лисиця нападала на домашніх та свійських тварин одного з приватних домогосподарств по вул. Івана Кутового. Результати вірусологічних досліджень підтвердили наявність у неї сказу.

У зв’язку з цим територія мікрорайону Воронівка рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новомосковській міській раді № 1 від 22.06.2021 оголошена неблагополучною щодо сказу та запроваджені карантинні обмеження. Затверджені заходи щодо ліквідації вогнища сказу, профілактики та недопущення розповсюдження хвороби на території м. Новомосковська. Зараз здійснюється комплекс профілактичних та протиепізоотичних заходів.

У випадку підозри на захворювання домашньої тварини на сказ, потрібно доправити її для огляду у ветеринарну установу.

Симптоми сказу у тварин (частіше собак та котів) залежать від стадії захворювання. Хвора тварина стає пригніченою, лежить, втрачає апетит. Наприкінці другого дня виникає неспокій, тварина намагається сховатися в куток (під ліжко, в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети, нападає на людей. Період збудження триває 3-4 дні, гине – на 6-8 день хвороби.