У Дніпропетровській області почастішали загорання в екосистемах

Із початку року на Дніпропетровщині пожежі знищили більше 3 тисяч гектарів екосистем. Лише 8-го липня, суха трава й сміття горіли у всіх районах нашого регіону, а загальна площа пожеж на відкритих ділянках місцевості склала майже 32 га.

Зокрема, у Дніпровському районі ліквідовано 7 пожеж, у Кам’янському районі – 4, у Нікопольському районі – 6, у Синельниківському районі – 3, у Павлоградському районі – 2, у Новомосковському районі – 1, та найбільше займань в екосистемах довелось ліквідувати вогнеборцям на території Криворізького району – аж 13. А загалом, це 36 пожеж лише протягом однієї доби!

Рятувальники Дніпропетровщини б’ють на сполох через численні пожежі в екосистемах.

Більшість людей не розуміють, якої шкоди завдають природі і собі, коли спалюють суху траву та сміття.

Пожежі в екосистемах погіршують якість ґрунтів, у вогні гинуть корисні комахи та дрібні тварини. А дим містить небезпечні для людей окиси азоту, чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки.

Майже у всіх пожежах винні люди та їхня необережна поведінка з вогнем!

Звертаючи увагу на ситуацію, що склалася, Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертається до всіх громадян: не підпалюйте суху траву в лісі, на полі, городі, біля своїх будівель! Будьте обережні з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками. Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я. Якщо не можете самотужки здолати пожежу – зателефонуйте до Служби порятунку «101», повідомте про знайдений осередок загоряння!