У Дніпропетровській області зареєстрували випадок сказу

У Новомосковському районі зареєстрували випадок сказу. Сказ виявили в однієї з 48 лисиць, яких у грудні минулого року відстрілювали. Їх направляли на вірусологічні дослідження з метою вивчення ефективності пероральної вакцинації 2021 року. Про це йдеться у повідомленні на сайті управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області.

У зв`язку з виявленим випадком сказу введені карантинні обмеження на території Хуторо-Губиниських мисливських угідь та прилеглих до них сіл: Хуторо-Губиниха, Дмитрівка, Скотувате, Новоскотувате, Мирне, Мар’янівка.

Також затверджений план заходів з ліквідації вогнища сказу лисиці на території угідь та недопущення поширення хвороби на території Новомосковського району.

Ветеринари провели обходи подвір’їв у населених пунктах загрозливої зони, підозрілих на сказ тварин не виявили. Встановлено постійний нагляд за всіма видами тварин.

Таокж у загрозливій зоні щеплено 46 собак, 48 котів, 5 голів великої рогатої худоби та 4 голови дрібної рогатої худоби.

Як зазначено у повідомленні, у зоні карантинних обмежень заборонено проводити виставки, вивезення собак, котів і диких тварин за її межі, промисловий та ліцензійний відстріл диких тварин.