У Дніпропетровській ОДА презентували дизайн нового терміналу Міжнародного аеропорту «Дніпро»

У Дніпропетровській ОДА презентували дизайн нового терміналу Міжнародного аеропорту «Дніпро», який збудує приватний інвестор DCH. Технічні новинки зроблять будівлю максимально комфортною для пасажирів, а скандинавський дизайн налаштує на позитив перед польотом. Середня пропускна спроможність терміналу – 1,3 тис людей на годину.

«Ще півроку тому на нове летовище ми не мали ані коштів, ані чітких планів. Лише завдання від Президента України – побудувати новий аеропорт. Сьогодні проєкт «біжить». Є кошти на злітно-посадкову смугу та працюючий інвестор, який займається терміналом. Вже розпочате проєктування. Це величезний шмат роботи», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Для проєктування DCH запросила українську компанію UVT Group, яка користувалася рекомендаціями австрійських колег. Поряд з основним терміналом зведуть VIP-термінал. Вони матимуть 6 виходів на посадку. Поряд буде офісна будівля для працівників летовища.

«Ми прогнозуємо, як аеропорт розвиватиметься до 2045 року – по мірі зростання пасажиропотоку, – розповів гендиректор харківського аеропорту, керівник проєктної групи будівництва Міжнародного аеропорту «Дніпро» Володимир Васильченко. – Проєктант передбачив будівельні рішення, які підвищать комфорт пасажирів. А дизайн у скандинавському стилі – форми, кольори – сприятиме покращенню настрою людей, які нервують перед польотом».

В основному терміналі будуть кафе та великий Duty Free. Поряд – парковка на 1,2 тис місць з можливістю розширення.

«У нашій практиці це вже сьомий об’єкт з авіації. В команді – 60 людей, і майже всі працюють над цим проєктом вже чотири місяці», – зазначив головний архітектор UVT Group Олексій Агафонов.

В середньому на рік аеропорт прийматиме 1,6 млн пасажирів з можливістю збільшення цієї цифри майже вдвічі. Роботи планують розпочати влітку – разом зі стартом будівництва злітно-посадкової смуги, яким опікується держава.