У Дніпропетровську прикрили «конверт» з обігом понад 100 мільйонів

У Дніпропетровську ліквідовано конвертаційний центр, що надавав послуги з мінімізації податкових зобов’язань та переведення у готівку безготівкових коштів підприємств області.

З «тіньових» офісів вилучено понад 300 тисяч гривень готівкою. На рахунках заблоковано 400 тисяч гривень. Про це повідомив Департамент захисту економіки Національної поліції України.

«Протягом двох останніх місяців працівники Управління захисту економіки Національної поліції в Дніпропетровській області проводили документування злочинної групи, яка організувала на території області конвертаційний центр», — йдеться у повідомленні.

Встановлено, що центр був спеціально створений для «відмивання» грошових коштів підприємств, що здійснюють діяльність із заготівлі, переробки та реалізації лому чорних та кольорових металів.

16 грудня правоохоронці затримали учасників та організатора «конверта». Жінка 1979 року народження, раніше засуджена за шахрайство та ухилення від сплати податків. Вона здійснювала загальне керівництво, працювала з клієнтами та розподіляла прибутки, отримані від незаконних операцій між членами злочинної групи.

Тіньовий бухгалтер — 28-річна колишня працівниця банку. Здійснювала ведення фінансової діяльності та документації конвертцентру.

Кур’єри — жінка 1958 року народження та 21-річний чоловік. Здійснювали збір знятих з рахунків готівкових коштів та перевезення їх до офісу або безпосередньо клієнтам.

До складу підконтрольних фігурантам підприємств з ознаками фіктивності входили п’ять товариств, два з яких оформлені на наркозалежних осіб. Усі товариства зареєстровані у місті Дніпропетровськ.

Зняття готівки здійснювалося через рахунки 11 фізичних осіб, які відкриті у 3-х банківських установах міста.

Працівники Управління захисту економіки провели низку санкціонованих обшуків у «тіньових» офісах, автомобілях та за місцем проживання фігурантів справи. Вилучено печатки фіктивних підприємств, банківські платіжні картки, понад 300 тисяч гривень готівкою, системні блоки. Також на рахунках заблоковано 400 тисяч гривень.

Всього протягом року через ліквідований конвертаційний центр «відмито» понад 100 мільйонів гривень.

Фото: Департамент захисту економіки Національної поліції України

Добавить комментарий