У Дніпропетровську проходитимуть «Дні діабету»

З початку року цукровий діабет вперше діагностовано майже у 1,5 тисячі дніпропетровців. Про це  повідомила головний терапевт департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради Тетяна Кравець.

«Цукровий діабет – це хронічна хвороба, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або коли організм не може ефективно його використовувати. Хвороба зазвичай призводить до ускладнень з боку серцево-судинної та нервової систем, нирок, нижніх кінцівок чи зору», – сказала Тетяна Кравець. Вона також додала, що характерними симптомами цукрового діабету є різка зміна ваги, невгамовна спрага, надмірне сечовиділення, підвищена втома,  проте ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози в крові підвищений помірно.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

За словами лікарів, часто ця хвороба протікає безсимптомно, тому спеціалісти радять періодично проходити поглиблене медичне обстеження. «Дуже важливо вчасно виявити хворобу, щоб уникнути ускладнень. На сьогодні близько  40% людей на стадії виявлення хвороби вже мають ускладнення. До групи ризику потрапляють люди з хронічними хворобами печінки, підшлункової залози, жінки, які народили дітей вагою понад 4 кілограми, люди з високим тиском, ожирінням, а також  ті, у кого родичі хворіють на цукровий діабет», – додала головний позаштатний ендокринолог департаменту охорони здоров’я міської ради Лариса Пастарус.

За її словами, людям з групи ризику бажано проходити обстеження двічі на рік. Лариса Пастарус повідомила, що 28 листопада у Палаці студентів ДНУ ім. О. Гончара проходитимуть «Дні діабету», де всі бажаючі зможуть прослухати лекції про цукровий діабет, там же можна буде безкоштовно зробити експрес-аналізи глюкози крові, виміряти артеріальний тиск, проконсультуватися з лікарями з питань діабету.

Головний терапевт департаменту Тетяна Кравець нагадала, що у Дніпропетровську діє міська програма, спрямована на ранню діагностику та профілактику цукрового діабету. Згідно цієї програми для хворих коштом міського бюджету закупаються цукрознижуючі препарати та тест-смужки для скринінгових досліджень. Цього року на ці цілі з міського бюджету виділено близько 3 тисяч 400 гривень.

Сьогодні у Дніпропетровську на диспансерному обліку знаходиться близько 30 тисяч хворих на цукровий діабет.

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, який започаткований у 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією та Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *