У дніпровському музеї представили міні-виставку

ХХ ст. — століття війн і революцій, національно-визвольних рухів. Саме в цьому столітті були опробуванні різні моделі соціального розвитку від національного до соціалістичного. В 1917 р. була здійснена спроба відновити українську державність.

На міні-виставці у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.Яворницького  «Українська Революція 1917-1921 рр». представлені унікальні раритетні книги самих учасників та творців цих подій. Книга М.С. Грушевського «Історія України Руси». Це багатотомне найповніше дослідження Історії України від найдавніших часів до XVII ст. Книги: В.К. Винниченко «Відродження нації», П.В. Феденко «Український Рух у ХХ ст.». Саме П.В. Феденко був інструктором освіти та організації мас у Верхньодніпровському повіті Катеринославської губернії, вчителем української гімназії в с. Веселі Терни (Кривий Ріг) Верхньодніпровського повіту, делегатом Трудового конгресу (1919 р.), учасником Першого Зимового походу.

Представлена брошура «Самостійна Україна» 1998 р. з портретом М. Міхновского (1873-1924), лідера українського націоналізму, який вперше в 1900 р. видав брошуру з тією ж самою назвою, де була сформульована політична вимога створення самостійної Української держави. Представлені кольорові фото.

Привертає увагу невеличка книжечка Ю.Й. Тютюнника «Зимовий похід» (1919-1920 рр. Нью-Йорк, книжка «Визвольна боротьба українського народу», де розказано про 369 українських повстанців, які були розстріляні під Базаром на Житомирщині, та інші літературні надбання.