У дніпровському заповіднику помітили рідкісних птахів (Фото)

Пройшов черговий спільний виїзд науковців та інспекторів Дніпровсько-Орільського заповідника. Співробітники наукового відділу Олександр Пономаренко, Вадим Стефанський разом з інспектором Сергієм Грибанем провели науково-дослідні роботи в Обухівській заплаві, в районі острова Кам’янистий та на водоймах Таромського уступу. Розповіли на ФБ-сторніці заповідника.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Спеціалісти дослідили особливості формування нових островів біля лівого берега Дніпра та провели чергові дослідження мігруючої орнітофауни. Результати виїзду дуже гарні. Міграція птахів через заповідник проходить доволі інтенсивно.

У наших лісах вже повним ходом співають зяблики, співочі дрозди, вільшанки, вівчарики, мухоловки-білошийки та інші лісові птахи.

Під час обліку зафіксована значна кількість крижня, чирянок великої та малої, черней різних видів, лебедів, пірникоз та інших птахів. Гоголь вже пішов із заповідника далі, але дуже порадувала поява попелюха, який, хоч і не внесений в Червону книгу України, але має негативні тенденції чисельності в європейському та світовому масштабі.

Приємно побачити появу цілої групи білооких черней, які внесені до Червоної книги України.  Після повені 2023 року, восени, ця чернь не з’являлась в заповіднику і були певні сумніви щодо її появи зараз. На щастя, спеціалісти помилились. Біолоока чернь знову прийшла і почала займати нові площі в заповіднику.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!