У «Гетьманській столиці» в Батурині презентували унікальний експонат (фото)

У палаці гетьмана Кирила Розумовського Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (Батурин, Чернігівщина) вперше презентували унікальний експонат — Універсал Розумовського.

Про це повідомляється на сторінці заповідника у Facebook, передає «Укрінформ».

«З початком екскурсійного сезону раді повідомити, що у палаці гетьмана Кирила Розумовського презентовано унікальний експонат, який має виняткову історичну цінність — Універсал гетьмана Кирила Розумовського. Документ із власним підписом гетьмана та печаткою Війська Запорізького — про призначення сотником Переволочанським Стефана Лукомського, 1763 року», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що раритет заповіднику під час перебування в Батурині 8 квітня 2018 року подарував прямий нащадок гетьмана Грегор Розумовський, який проживає в Австрії. Документ упродовж століть зберігався в родинному архіві Розумовських і ніколи не був представлений широкому загалу.

Як повідомляло агентство, новий екскурсійний сезон у заповіднику «Гетьманська столиця» розпочався 18 квітня, в День пам’яток історії та культури. Відтоді на території Цитаделі Батуринської фортеці знову працює дуже популярна серед відвідувачів виставка воскових фігур «Ясновельможні гетьмани. Життя заради України».

Фото: Національний Заповідник Гетьманська Столиця, Фейсбук