На Дніпропетровщині люди і природа створили диво (Фото)

Для тих, хто вважає за краще відпочивати в оточенні лісу на березі водойми, Голубі озера на Дніпропетровщині – ідеальний варіант. Цей чудовий райський куточок Дніпропетровської області, оточений сосновим лісом, розкинувся під Кам’янським. Єлизаветинський котлован уже давно став улюбленим місцем відпочинку не лише тамтешніх мешканців, а й стомлених ритмом життя туристів зі всього нашого регіону. Розповідає портал «Дніпро Культура».

Голубе озеро утворене штучно на початку 70-х років минулого століття. У той час активно забудовували житлові масиви тодішнього Дніпродзержинська, і з Єлизаветинського кар’єру брали пісок. Як жартують місцеві, завдяки цим озерам і була побудована практично половина промислового міста. Виїмка була дуже об’ємною, і на певній глибині раптово й стрімко почала з’являтися вода. Розповідають, що люди ледве встигли вибратися, залишивши там техніку. В результаті котлован кар’єру заповнився водою площею близько 200 тис. кв. метрів і глибиною, що сягає 20, а місцями – й 40 метрів.

Озеро розташоване в сосновому лісі, вода в ньому ніколи не застоюється завдяки підземним джерелам. Цінність озера полягає в тому, що його можна використовувати як резерв питної води, тому що сюди не скидають промислові та каналізаційні стоки.

Останні перевірки хімічного складу води показали, що він відповідає нормам, а ось бактеріологічних досліджень озера ще не проводили. У блакитного озера є ще одна особливість: воно ніколи не замерзає та не хвилюється. Існує легенда, що озеро сполучається з Чорним морем і зовсім не має дна. Науковці та дайвінгісти стверджують, що дно все ж є, однак досягнути його непідготовленій людині складно.

Назва озера говорить сама за себе, тому що колір води в усіх озерах блакитний, іноді з зеленуватим відливом. Якщо бути зовсім точним, це озеро не завжди блакитне. Колір водойми обумовлений заломленням сонячних променів у глибинах. Він залежить від погоди, часу доби, сезону, особливостей зору. У палітрі озера виділяють сотні відтінків, від бірюзового до блакитнувато-палевого.

Оксана Шевченко