У громаді на Дніпропетровщині готують прихистки для переселенців

На Дніпропетровщині у Перещепинській громаді понад 2 тис дітей розпочали онлайн-навчання у школах. Серед них – 174 першачки. Готують приміщення для тимчасових прихистків. Кожне – на 100-150 переселенців. Місцеві фермери отримають від міжнародних благодійників 200 тонн кормів для худоби. Про це стало відомо на брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«У Перещепинській громаді ситуація стабільна. У магазинах є продукти, в аптеках – ліки. Комунальні послуги надаються без перебоїв, – розповів голова громади Ярослав Цвіркун. – До нас переїхало майже 2,2 тис людей із сусідніх регіонів. Частину з них прийняли у себе наші мешканці».

Він додав: у липні 83 місцеві родини отримали компенсацію від держави – за надання житла для переселенців.

Нині для тих, хто переїхав із «гарячих точок», у громаді готують прихистки. Долучилися міжнародні організації. Уже перевірили технічний стан приміщень.

«Зробимо мінімальний ремонт приміщень, аби людям було комфортно. Плануємо закупити меблі, холодильники, електропечі для приготування їжі», – сказав Ярослав Цвіркун.

Міжнародні партнери допоможуть і місцевим фермерам. У вересні в громаді чекають на 200 тонн кормів для свиней, корів, курей.