У Кам’янському підвели підсумки культурного життя у 2016 році

2016 рік у місті відзначився яскравими культурними подіями. Торік вперше у Кам’янському на базі кіноконцертного залу «Мир» відбулася презентація українського драматичного фільму «Осінні спогади» за участю автора сценарію та головних акторів стрічки.

Вперше на базі лівобережного парку культури пройшло свято Івана Купала, а в міському парку культури відбулася екологічна екскурсія для учасників Всеукраїнського молодіжного руху «Прекрасна Україна».

Також у 2016 році вперше в місті пройшов благодійний рок-фестиваль «Літо без наркотиків-2016».

Музей історії міста, окрім активної виставкової діяльності, працював над урізноманітненням форм та методів своєї роботи. Зокрема, у 2016 році проведено Всеукраїнський фестиваль «Відкрита ніч» із показом короткометражних фільмів, відбувся ІХ історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest», присвячений 25-й річниці Незалежності України», вечір сучасного українського кіно та багато іншого.

Неодноразово демонстрували свій творчий та ініціативний потенціал і бібліотеки міста, беручи участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, зокрема – у 23-му Міжнародному книжковому Форумі видавців у Львові. Центральна міська бібліотека імені Т.Г.Шевченка здобула перемогу в численних конкурсах та грантових проектах, повідомляють у прес-службі міськради.

У грудні 2016 року, з нагоди 85-річчя від дня народження поета-дисидента, журналіста, громадського діяча Володимира Сіренка (1931–2015), було відкрито меморіальну дошку на будинку № 8 по вулиці Володимира Сіренка (колишній Локтюхова), де мешкав поет.

На базі академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки відбувся Х театральний фестиваль «Класика сьогодні», присвячений велетням української літератури Івану Франку, Лесі Українці, Василю Стефанику. Указом Президента України Почесних звань «Заслужений артист України» та «Заслужена артистка України» удостоєні провідні майстри сцени – Анатолій  Вертій та Світлана Комарова, «Заслужений діяч мистецтв України» – директор театру Маргарита Кудіна.

У вересні місто взяло участь у традиційному обласному етнофестивалі-ярмарку «Петриківський дивоцвіт», який пройшов  під гаслом «Надбання Придніпров’я – багатство країни».

Також минулого року у Верховній Раді України вперше пройшла виставка «Відкрийте для себе Кам’янське – місто, в якому є душа». На ній було представлено історію, національні та культурні традиції міста.

Наразі у  Кам’янському функціонує цілісний комплекс закладів та установ культури: академічний музично-драматичний театр імені Лесі Українки, музей історії міста, комунальний вищий навчальний заклад «Кам’янський музичний коледж» Дніпропетровської обласної ради, 7 шкіл естетичного виховання (Школа мистецтв та Лівобережна школа мистецтв, дитячі музичні школи №1,3,5,6) і дитяча художня школа імені І.Г.Першудчева, 10 масових бібліотек, 6 палаців культури та клубів різного рівня підпорядкування, 2 парки культури та відпочинку, 2 кінотеатри.

Добавить комментарий