У Карпатах вдруге розцвіла червона рута (Фото)

У Карпатах, біля підніжжя Говерли вдруге за рік розцвіла червона рута. За древніми гуцульськими легендами, що досі з покоління в покоління переказують жителі гірської Рахівщини, червоною рутою вважають рододендрон миртолистий. Про це повідомляє Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства в Facebook.
червона рута

“Це варто побачити! На Говерлі рясно цвіте рододендрон”, – зазначається у повідомленні.

“Ми тут бачимо рододендрон східнокарпатський – червону руту, дуже рідкісну. Є не тільки рожеві квіти, а є і білі, які виглядають, як альбіноси. Для горян це особлива рослина, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли котра дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить”, – пояснив директор Рахівського лісового дослідного господарства Володимир Приступа.

червона рута

Рододендрон східнокарпатський тільки на найвищих гірських хребтах і це велика вдача – потрапити на пік його цвітіння. Побачити цвітіння можна на схилах масивів Чорногори, Мармарошу і Свидівця.

червона рута

“Саме у підніжжя Говерли наразі і цвіте квітка кохання. Тож поспішайте побачити яскраво-червоні килими з цвіту цієї дивовижної високогірної рослини”, – закликали туристів місцеві.