У Криничанському Будинку культури ведеться активна волонтерська робота (фото)

З перших днів російського вторгнення в Україну у Криничанському Будинку культури, що на Дніпропетровщині, ведеться активна волонтерська робота.

Наші культмасові працівники, крім облаштування укриття від обстрілів, разом з небайдужими помічниками працюють на перемогу та запрошують до співпраці інших, публікують “Нові Рубежі”.

На початку люди несли всілякий одяг, продукти харчування та гігієни, все це одразу розподілялося для потреб вимушених переселенців і військових. Зараз помічників-добровольців поменшало, але колектив не опускає руки.

волонтери_Кринички

Як розповідає директор Будинку культури Ірина Балог-Голікова, вони отримують чимало прохань від наших військових, проте не все можна знайти в гуманітарній допомозі. Часом доводиться ходити з «простягнутою рукою». Та, на щастя, багато людей відгукуються на прохання допомогти спільно здолати ворога. Так, наприклад, постійну підтримку здійснює компанія «Аврора». У її місцевому магазині безкоштовно надаються певні групи товарів на користь нашої армії і тероборони.

волонтери_Кринички

Відрадно, що не стоїть осторонь і місцева молодь, яка одна з перших включилася в роботу. Міша Троценко, Саша Какуша, Антон Бережний, Ян Майборода та інші надають посильну допомогу в облаштуванні укриття, розвантажують гуманітарку, виконують будь-яку роботу і навіть долучаються до плетіння маскувальних сіток та кікімор. Зараз у Будинку культури малолюдно, але його працівники Наталя Кравцова, Вікторія Маслік, Наталія Вакерина, Надія Кузьміна, Алла Левицька разом з добровільними помічниками Тонею Листопад та Лілією Яловою не припиняють плести сітки ні на день. Постійно щось ріжуть, в’яжуть, фасують. Як зазначає Ірина Балог-Голікова, це справжня патріотична команда.

волонтери_Кринички

А нещодавно криничанський «культмасовий батальйон» розпочав виготовляти для військових на передову патріотичні цигарки «Чорнобаївські». За власні кошти було закуплено машинки для набивання тютюном сигаретних гільз, тютюн та самі сигаретні гільзи.

волонтери_Кринички

Роман Курцев з Ігорем Великодним опанували цей процес і розробили дизайн пачок. Встигли уже накрутити близько 5 тис. цигарок, які відправили бійцям у гарячі точки на Луганський, Донецький, Криворізький і Херсонський напрямки.

волонтери_Кринички

Кажуть, що відгуки від армійців настільки позитивні, що планують і далі набивати цигарки. Орієнтовно за місяць можна виготовити 20 тис. штук і значно зекономити. Адже зараз куриво добряче здорожчало (75-120 грн за пачку, особливо на передовій). А при виготовленні таким способом собівартість однієї пачки становить всього 14-17 грн. Тільки встигай закуповувати сировину.

Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Ми з України!», ініційованого Національною спілкою журналістів України.