У Кривому Розі працює Міжнародна літня школа урбаністики

Проєкти, які реалізуються в Кривому Розі — найуспішніші в Україні, вони є прикладом для інших міст. Це — зразок як треба працювати над забезпеченням сталого збалансованого розвитку і надавати якісні послуги мешканцям, створювати умови для діалогу з активними громадянами й формувати співпрацю на міжмуніципальному рівні. Про це сказав директор представництва Фонду Ганса Зайделя Беньямін Боббі.

За підтримки мера Кривого Рогу Костянтина Павлова, Фонду Зайделя (Німеччина) і Фонду підтримки будівельної галузі Німеччини працює Міжнародна літня школа урбаністики. Заняття проходять з 5 по 19 липня 2021 року. Це вже другий етап спільної роботи європейських експертів, фахівців виконкому Криворізької міської ради й студентів профільних спеціальностей українських і закордонних ВНЗ із розробки стратегії розвитку міського простору Кривого Рогу. Перший етап спільної роботи проходив восени 2020 року.

Директор представництва Фонду Ганса Зайделя Беньямін Боббі сказав: «Я вдячний Кривому Рогу за теплий прийом. Наш фонд працює у Німеччині та 65 країнах по всьому світу. Ми тісно співпрацюємо з німецьким парламентом, який фінансує наші проєкти. Ми вважаємо, що такі проєкти важливі для підтримки змін, тому що вони починаються на локальному рівні — люди мають бачити як вирішуються їхні проблеми. Ці питання необхідно розглядати разом із жителями».

Виступаючи на відкритті Школи, заступник мера Кривого Рогу Сергій Мілютін сказав: «Наша спільна мета — підвищити комфорт життя в Кривому Розі й інших містах. Для цього ми об’єднуємо європейських і українських експертів, представників науки, працівників місцевого самоврядування, жителів. При цьому, вирішуємо не тільки поточні проблеми, а й дивимося в майбутнє. Тому, залучаємо до роботи й студентів профільних спеціальностей. Я дякую нашим німецьким колегам за високу оцінку нашої діяльності — Кривий Ріг готовий ділитися своїм досвідом з іншими муніципалітетами».

Школа урбаністики проходить в рамках проєкту трансформації Кривого Рогу як монопрофільного індустріального міста. «Отриманий досвід взаємодії «влада — суспільство» вже широко застосовується. Наприклад, в Кривому Розі стартував перший для України проєкт, в якому процес планування комплексного благоустрою мікрорайону 4-й Зарічний проходить на підставі побажань самих мешканців і під керівництвом кращих експертів», — сказав заступник мера.

Завдяки такому підходу змінюється ставлення людей до свого мікрорайону: жителі активно включаються в процеси поліпшень.

Ярослав Шрамко, ректор Криворізького державного університету, сказав: «Такі Школи урбаністики дуже важливі для розвитку міст України та для нашого міста. Наш ВНЗ має художньо-графічне відділення; ми готуємо цілеспрямованих студентів, які можуть долучитися до справи оформлення і поліпшення міського середовища. Наша місія — у партнерстві з міськими структурами працювати над підвищенням комфорту нашого міста».