У Кривому Розі згадували крилатих лицарів (Фото)

З0 років тому було виведено контингент радянських військ з території Республіки Афганістан. Безглузда війна, що тривала майже 10 років, забрала життя понад 14 тисяч наших співвітчизників. Про тогочасні воєнні події згадували у Криворізькому Центрі професійної освіти і навчання.

Для здобувачів професійної освіти, які навчаються у центрі, дирекція закладу організувала зустріч з учасником воєнних дій в Афганістані, льотчиком військово-транспортної авіації, полковником Едуардом Зайцевим. Едуард Олексійович свого часу служив в авіаз’єднанні , штаб якого та одна з частин розташовувалися у Кривому Розі.
Повітряний транспорт упродовж всього періоду афганської війни був єдиним надійним засобом доправки вантажів та особового складу для підрозділів Радянської Армії. Сотні тисяч кілометрів дуже ризикованих повітряних рейсів виконали авіатори дивізії,заступником командира якої був пілот – інструктор, полковник Зайцев. І у мирний час крилаті рятівники допомагали ліквідаторам наслідків природних стихій та у зоні Чорнобильської АЕС. Вони у прямому розумінні перенесли на своїх крилах мільйони тон важливих вантажів.

Про непрості і часто небезпечні будні лицарів неба командир крилатих перевізників тепер згадує у своїх прозових творах та на таких ось зустрічах із зацікавленою аудиторією.

Степан Калинюк
Фото Станіслава Лебединського