У Криворізькому районі готуються збирати врожай озимих

У Криворізькому районі ситуація контрольована. Аграрії завершили посівну та вже готуються збирати врожай озимих. У громадах приймають переселенців. Рятувальники знешкоджують касетні снаряди. Про це розповів голова Криворізької РВА Євген Ситниченко під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Сьогодні вперше ранок почався без обстрілів. Протягом минулого тижня наші території обстрілювали щодня. Апостолівську, Зеленодольську та Широківську громади. Були руйнування, але, на щастя, люди не постраждали», – розповів Євген Ситниченко.

Він додав – ситуація у Криворізькому районі контрольована. Магазини та лікарні працюють. В аптеках вдосталь ліків. Відновлюється малий та середній бізнес.

У районі зареєструвалися 6 тис переселенців. Із них 1,5 тис – діти.

«Переселенці забезпечені житлом та харчуванням. Отримують психологічну допомогу. Пропонуємо й вакансії – на сільгосппідприємствах, комбінатах», – сказав Євген Ситниченко.

Аграрії завершили посівну. Засіяли 217 тис га полів.

«На ланах нашого району достигають майже 73 тис га озимої пшениці. Готуємося збирати новий врожай», – додав він.

Голова Криворізької районної військової адміністрації звернувся до мешканців з проханням бути пильними. Апостолівська, Зеленодольська та Широківська громади найбільше постраждали від обстрілів касетними снарядами.

«Рашисти закидали нашу територію забороненими снарядами. Були випадки, коли їх брали до рук та підривалися. Рятувальники знаходять та утилізують вибухонебезпечні предмети. Тільки за минулий тиждень знешкодили понад 400 одиниць. А скільки ще не знайдено… Будь ласка, поясніть дітям, що чіпати їх не можна», – зазначив він.

Якщо побачили підозрілий предмет, слід викликати поліцію або рятувальників.