У музеї Дніпра експонують найбільшу колекцію художника-графіка (Фото)

Саме у зібранні Музею українського живопису у Дніпрі почесне місце належить колекції творів нашого земляка, живописця та графіка, народного художника України, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка – Георгія Георгійовича Чернявського. Тут зібрано найбільшу чисельність його робіт, повідомляють у  прес-службі музею.

Георгій Чернявський_художник

Понад півтори сотні картин та пастелей розкривають основні етапи його творчості, дають яскраве уявлення про характер жанрових та тематичних інтересів художника, головні напрямки пластичного їх втілення. Вони ж багато чого можуть розказати про їхнього автора – людину невичерпного темпераменту, оптиміста та життєлюба.

Георгій Чернявський_художник

Георгій Чернявський — класичний майстер пейзажу-картини, який присвятив усе власне творче життя розвиткові жанру, що дозволив йому розкрити різноманіття художніх виражень стану природи — чи-то величаво-урочистих, як у серії сибірських видів, чи напружено-драматичних у ряді робіт, присвячених північній природі, або ритмічно вибудованих, що характеризують індустріальний краєвид, і, врешті-решт, звернення автора до найбільш улюбленого різновиду природного ландшафту – лірико-поетичних образів природи України.

Георгій Чернявський_художник

Художник досить часто будував композицію власних полотен витягнутою по горизонталі, що давало змогу передати роздольну красу неосяжних просторів, підкреслити величаву панорамність полів, лісів, річок. Цьому значною мірою сприяє  і колористичне вирішення картинних образів, побудоване на дивовижній гармонійності глибоких за кольором тональних відношень. Здатність художника розставляти при цьому точні акценти барвистих плям  надають можливість збагатити колорит твору, зробити його більш святково піднесеним.

Георгій Чернявський_художник

Емоційна стриманість живописних полотен Чернявського немов розчиняється у його пастелях. У них він більш душевно розкритий, розкутий у вираженні власних почуттів та переживань. Кольорове вирішення його пастельних композицій радує око барвистим різноманіттям. Особливо привабливою у цьому плані є серія кримських краєвидів, де сама природа немов підказує художнику живописну палітру, її кольорову ошатність. Можна припустити, що робота у пастельній техніці слугувала для живописця своєрідною емоційною віддушиною, допомагаючи пом’якшити напружений характер його роботи над складними картинними композиціями, які завжди потребували багато творчих та душевних сил.

Георгій Чернявський_художник

Завдяки родині художника більше 100 робіт було передано у фонд музею.

Добавить комментарий