У музеї Дніпра відкрили канцелярію запорізького козацтва (фото)

Одразу кілька креативних заходів провів Музей історії Дніпра. В ньому скрипіло стародавнє гусяче пір’я, яке наші предки використовували замість ручок. Залами розпливався запах розплавленого сургуча. На одну годину музей перетворився на канцелярію запорізького козацтва, повідомляє «Міський сайт«.

«У музеї скрипіли пера і було чутно запах розплавленого сургуча. На годину одна із залів Музею історії Дніпра перетворилась на … козацьку канцелярію та наповнилась писарями.

Музей історії Дніпра_ писар

У нас відбувся майстер-клас «Козацький писар». Учасники заходу дізнались про походження і розвиток писемності і шрифтів, професію писаря у козацькому середовищі, особливості українського скоропису та чим писали козаки.

Музей історії Дніпра_ писар

Посля цього трохи по практикувалися (так що в нас була не тільки канцелярія, а й школа), а під кінець всі учасники підписали гетьманський універсал, який скріпили справжньою сургучною печаткою.

Музей історії Дніпра_ писар

Майстер-клас відбувся в рамках проєкту «Точка Сходу» в рамках ініціативи фонду IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatieves за фінансової підтримки Європейського Союзу», — розповіли про цей незвичайний захід у Музеї історії Дніпра.

А ще у цьому музеї спеціальний захід провели військові екскурсоводи: «В стінах Музею історії Дніпра відбуся незвичний захід: замість екскурсоводів були … військові Дніпровського територіального центру комплектування та соціальної підтримки!

Музей історії Дніпра_ писар

Спочатку поговорили про історичні міфи, а також козацькі витоки нашого міста. Подивилися на експонати козацької доби, після чого відвідувачі мали змогу ознайомитися вже з сучасними зразками зброї, якою користуються українські військові, захищаючи Україну.

Музей історії Дніпра_ писар

Окрему увагу звернули на мінну безпеку та зовнішній вигляд цих вибухових пристроїв. Окрім того було проведено фаховий інструктаж з основ домедичної допомоги пораненим. Вчились використовувати турнікет, накладати пов’язки на різні типи ран. Дорослі та діти поставились до заходу із цікавістю та завзяттям.

Музей історії Дніпра_ писар

Сьогодні надзвичайно важливо проводити заняття з національно-патоіотичного виховання, поводження зі зброєю та наданню першої медичної допомоги. Сподіваємося, що в майбутньому захід вдасться повторити».

Фото – Музей історії Дніпра