У Перещепиному вперше за півстоліття реконструюють Будинок культури

У місті Перещепине  Новомосковського району Дніпропетровщини реконструюють Будинок культури. Роботи планують завершити у 2018 році, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Одне із завдань ДніпроОДА – покращення якості життя людей, зокрема, у малих населених пунктах. Ми будуємо дороги, реконструюємо школи та дитсадки, ремонтуємо лікарні, створюємо зони відпочинку. Сьогодні у Перещепиному реконструюємо Будинок культури. Після відкриття місцеві мешканці його не впізнають», – зазначив Валентин Резніченко.

Перещепинський Будинок культури відкрили у 1960 році, закрили – у 2006-му, коли обвалилася стеля. З того часу за браком коштів заклад не ремонтували.

«Мешканці розповіли про проблему очільнику області Валентину Резніченка – він пообіцяв допомогти. У 2016-му розпочалася реконструкція Будинку культури. Всі з нетерпінням  чекають, коли зайдуть сюди, і зазвучить музика, залунає сміх», – розказав голова Перещепинської міської ради Вадим Малицький.

У Будинку культури раніше працювали вісім гуртків художньої самодіяльності та вокальний ансамбль, у глядацькій залі можна було переглянути фільм чи виставу.

Місцеві кажуть: будівля пам’ятає багатьох відомих артистів, які приїздили до Перещепиного з гастролями.

 «Усе моє дитинство пройшло в цьому клубі. Ходила сюди дивитися перші індійські фільми, на дискотеку, – пригадує місцева мешканка Антоніна Односум. – Хочеться, щоб цей клуб відродився та процвітав».

Чекають на завершення реконструкції і працівники районної центральної бібліотеки для дорослих. Вона займала півтисячі квадратів на другому поверсі будівлі. Бібліотечний фонд нараховував майже 50 тисяч книг, постійними читачами були близько 2,5 тисячі жителів.

«Хочемо, аби цей заклад запрацював якомога швидше. У нас завжди проходили цікаві бібліотечні свята, читацький зал був переповнений. Дякуємо всім, хто доклав руку до реконструкції будівлі», – сказала директор Новомосковської районної централізованої бібліотечної системи Юлія Селіхова.

Підрядники вже замінили покрівлю та укріпили будівлю, наразі ведуть внутрішні роботи. У планах – облаштування систем вентиляції, електрики, опалення та водопостачання, монтаж автономної котельні та благоустрій території.

«Наш Будинок культури – душа міста. Цей заклад допомагає людям розвиватися. Він збирав повні зали. З ремонтом з’явилися надія та бажання працювати. Переселимося в нове приміщення з новими сподіваннями та новим пісенним репертуаром», – упевнена співачка місцевого хору Олена Дорошенко.