У школах Дніпра проводять особливі лекції
У Дніпрі для учнів почали проводити лекції, як правильно збирати та сортувати сміття, під назвою «Чиста школа – чисте довкілля». На першому етапі проекту обрали 10 закладів освіти, у яких проводитимуться уроки на згадану тему. Повідомляють у прес-службі міської ради.
Питання сміття, його накопичення, вплив на екологію є досить актуальним не лише для Дніпра, країни, а й планети в цілому. Тому у міській раді вважають, що привчання дітей змалечку до культури правильного поводження зі сміттям обов’язково дасть позитивний результат у поліпшенні екологічної ситуації в майбутньому.
Перший заклад освіти, де провели відкриті лекції, – школа № 23.
«Приємно, що наш заклад серед перших, де почали проєкт «Чиста школа – чисте довкілля». Сьогодні лекції відбулися для учнів 2-го та 11-го класів. Зокрема другокласники до цього уроку підготувалися заздалегідь. Кожна дитина на цей урок принесла з дому торбинку з різними видами відходів – це вироби з паперу, пластику, скла, – щоб правильно їх сортувати. Таке навчання обов’язково необхідне», – підкреслила директорка школи № 23 Наталія Квятковська.
Зі свого боку одна зі спікерок, волонтерка Марія Токар, яка представляє громадську ініціативу «Альтернатива для України», розповіла, – лекції для школярів розроблені таким чином, щоб дітям різного віку було цікаво сприймати інформацію.
«Наприклад, школярам молодшої школи про сміття, його роздільне збирання та сортування, вплив на навколишнє природнє середовище розповідали не лише в усній формі, а показували спеціальний мультик. Окрім того, у цей процес залучали ігрову форму роботи. А для учнів старшої школи лекція була із презентацією. Також старшокласникам вручили спеціальну брошуру, де наочно розписано про правила сортування відходів. Зрозуміло, сміття є частиною нашого життя і нікуди ми від нього не дінемося, але людство може поліпшити екологічну ситуацію, пов’язану з відходами, зменшивши їх обсяги. Тому і розповідаємо, як цього досягти, а також, як правильно збирати та сортувати сміття. Тішить, що бачимо зацікавленість серед школярів, їхню стурбованість цією темою», – додала волонтерка.