У школах Дніпропетровщини вчать бути громадянином

На Дніпропетровщині триває впровадження громадянських компетентностей у школах. Тобто уже змалечку дітей вчать бути громадянином своєї держави, а також знати та дотримуватись демократичних прав у подальшому житті.

Проект громадянської компетентності реалізується в українських школах уже кілька років поспіль. Це відбувається у рамках швейцарсько-української співпраці під назвою DOCCU. Пілотний проект запустили у 8 областях, у тому числі й на Дніпропетровщині.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Наш задум реалізується у галузі громадянської освіти. Він допоможе школярам у майбутньому активно проявляти себе в житті країни та демократичному суспільстві. В Європі дівчатка та хлопчики пробують себе як громадяни ще в школі,  це впливає на атмосферу в класі, навчальному закладі й громаді загалом. Таким чином діти відчувають себе частиною демократичної країни і  знають, як діяти у рамках демократичних правил», – зазначила  керівник проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» Наталя Протасова.

Учителі у школах-пілотах відвідують різноманітні тренінги, аби донести до учнів правильну інформацію. Наразі підготовку пройшли більш як 7,5 тис. фахівців Дніпропетровщини. Планується, що такі заходи проведуть і для директорів навчальних закладів.

Підростаюче покоління у даних школах дізнається, як жити в цифровому суспільстві, навчиться критично і стратегічно мислити, правильно взаємодіяти, розвивати комунікативну та екологічну ефективність. Для створення маленької моделі «держави» і вивчення механізму її «роботи» в багатьох школах «створюють» парламентські, президентські або змішані республіки, де діти обирають президента, парламент, міністрів. В області проект  діє у 39 школах у різних містах регіону.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!