У школі-інтернаті на Дніпропетровщині звели сучасну котельню

Вихованцям школи-інтернату села Раївка Синельниківського району нарешті тепло. Стара газова котельня майже не обігрівала приміщення. Тому за місяць коштом вітчизняного інвестора звели нову, модульну котельню. Висока енергоефективність, економія коштів більш ніж удвічі, а ще – безпечність та екологічність. Такі переваги сучасної, повністю автоматизованої установки на біопаливі.

«По всій області – у школах, дитячих садках та лікарнях – зводимо сучасні модульні котельні. Для цього залучаємо місцевих інвесторів, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. –  Такі котельні економічні, безпечні для людей та довкілля, а головне – працюють на альтернативному паливі. Тепло генерують із пелет – соняшникового лушпиння та тирси. Відтепер школу-інтернат у Раївці також опалює модульна котельня – нарешті діти мають тепло та затишок».

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Школі-інтернату – понад півстоліття. Стара газова котельня давно мала низьку продуктивність, у закладі було холодно й незатишно. Температура в приміщенні не досягала й 18 градусів.

«Раніше ми куртки не знімали навіть на уроці – так холодно було. Ми часто хворіли», – розповіла 5-класниця Тетяна Белевич.

Все змінилося з появою модульної котельної на біопаливі – її звели коштом вітчизняного інвестора. Вкладені інвестиції повертаються за декілька років за рахунок суттєвої різниці у вартості – біопаливо більш ніж у 2 рази дешевше за газ. Економляться й бюджетні кошти – рахунки  за тепло відразу нижчі на 10%.

«За місяць нам звели нову котельню – нарешті діти зігрілися. Такого тепла у нас ніколи не було», – зазначив директор школи-інтернату Василь Рудницький.

У новій котельні – все на автоматиці. Два котли підтримують необхідну температуру, а паливо витрачається в оптимальній кількості. Економічність досягається завдяки сучасним технологіям та унікальній конструкції пальників вітчизняного виробництва.  Мінімізуються й шкідливі викиди. Потужність котельної – 600 кВт, а може досягати й 1 МВт. Нині температура у коридорах та класах – майже 23 градуси.

«Тепер у нас дуже тепло. А батареї такі гарячі, що й неможливо доторкнутися», – поділилася учениця Домініка Федотова.

У раївській школі-інтернаті – 226 учнів. Там виховуються 6 сиріт, навчаються діти із Раївки, малозабезпечених та багатодітних родин Синельниківського району.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!