У сиріт з’являться наставники

Нещодавно Верховна Рада ухвалила закон, який, як вважають парламентарі, має покращити соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Документом пропонується ввести окремий інститут патронажу над дітьми-сиротами, а саме – надати їм наставників. Така форма піклування – щось середнє між прийомною сім’єю і будинком-інтернатом. Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка бажає допомогти дитині стати самостійною в цьому житті. Проте перед цим дорослому потрібно пройти спеціальний курс підготовки.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Подібна форма піклування передбачає індивідуальну підтримку і допомогу для конкретної дитини. Тобто, вона житиме в інтернаті, але на вихідні або канікули наставник приїжджатиме до неї в гості, матиме право забирати вихованця до себе, гуляти із ним, купувати йому якісь речі. Таким чином, діти з будинків-інтернатів отримають можливість бути краще соціально адаптованими, підготовленими до подальшого самостійного життя.

«За наставництво держава не платитиме – це волонтер­ська ініціатива громадян. Підписуватиметься тристоронній договір між соцслужбою, адміністрацією інтернату та наставником. Також останній буде призначатися за згодою дитини», – пояснює дніпропет­ровський адвокат Андрій Верба.

АНФІСА БУКРЕЄВА

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь