У США мер на кілька днів прикинувся бездомним

Мер американського Солт-Лейк-Сіті Бен МакАдамс перевтілився в безхатченка та оселився в притулку для того, щоб побачити справжні проблеми, з якими стикається незахищена верства населення. Мер понад чотири місяці тримав у таємниці свій експеримент. Він стверджує, що не прагнув розголосу, адже боявся, що ЗМІ будуть вважати це лише піар-акцією політика. Пише Радіо Максимум.

Втім, пізніше про його вчинок стало відомо, тому мер дав офіційне інтерв’ю виданню Desert News. Цікаво, що перша порада, яку він отримав на вулиці стосувалася взуття. Йому порекомендували не знімати черевиків на вулиці, а також не ходити до вбиральні після настання темряви.

Ці поради в певній мірі допомогли політику, але не захистили його повністю від реалій вулиці. МакАдамс наголосив, що цей досвід був для нього «шокуючим». Політик був свідком насильства та вуличних бійок, безперервного вживання наркотичних речовин, а також відчув на собі моторошні умови проживання в притулках району Ріо Гранде.

МакАдамс вийшов зі свого офісу в п’ятницю, 24 березня, о 17:00. Політик не брав із собою ані гаманця, ані посвідчення особи. При ньому була лише сумка з одягом, телефоном, а також шматок брезенту.
Для чого він це зробив? А для того, щоб зібрати максимум інформації про життя безхатченків до того, як затвердить місце для будівництва нового притулку.

Ніч перша
Мер вирішив провести її безпосередньо на вулиці. Він хотів зрозуміти, чому навіть лютий холод не стає на заваді безпритульних, які могли б грітися в притулках. Загалом, за цілу ніч він проспав не більше чотирьох годин. Передовсім він зауважив, що постійно спалахували бійки та неспокій. Безхатченки зізналися, що їм краще спати на вулиці, аніж у притулку, бо там регулярно тиняються наркоторговці та відбуваються перестрілки.

День другий
Мер вирішив рушити до притулку The Road Home, і дійсно, через кожні кілька метрів стояли торговці наркотиками, які продавали на вулиці кокаїн і героїн.
Директор притулку Метт Минкевич зізнався, що торговці віддають перевагу цьому району, адже поруч знаходиться автомобільна магістраль, а отже, водії можуть легко дістати дозу потрібного їм наркотику. Відповідно, безпритульні не є їхніми основними клієнтами.
Самі ж співробітники The Road Home запевняли мера, що регулярно перевіряють речі своїх постояльців і проводять обшуки. Найбільше вразило МакАдамса те, що поруч із безхатченками та наркоторговцями можна побачити дітей. Він побачив дівчину з дитиною-аутистом, яка приходила ночувати в The Road Home.
Цей експеримент надихнув МакАдамса побудувати новий центр, який буде повністю вільним від насильства та наркотиків, де безпритульні могли б відчувати себе у безпеці та не віддавати перевагу ночуванню просто неба.