У Японії відкрили перший в світі інтерактивний музей цифрового мистецтва (фото)

Поринути у світ цифрових ілюзій, потанцювати з примарами, стати частиною світла і тіні – від бажаючих немає відбою. Оголошення на офіційному сайті музею говорить, що всі квитки розпродані.

В кінці червня група TeamLab представила в японській столиці музей, присвячений цифровому арту, – Mori Building Digital Art Museum. Ця унікальна в своєму роді експозиція з’явилася в токійському «місті майбутнього» – в районі рукотворного острова Одайба, повідомляє «2+2».

 

Відвідувачі музею немов потрапляють в альтернативну реальність без кордонів, в простору, створені за допомогою світла, кольору і звуку. У музеї площею понад 10 000м² встановлено 50 цифрових робіт, 520 комп’ютерів і 470 проекторів.

Експонати наче перетікають один в одного і можуть взаємодіяти як між собою, так і з відвідувачами. Наприклад, деякі з них слідують за людьми або по-різному реагують на дотик.

Новий простір поєднав у собі сучасні цифрові технології, мистецтво дизайну і красу природи. Музей розділений на п’ять взаємопов’язаних зон: «Безмежний світ» – інтерактивна область комп’ютерних пейзажів з водоспадами і лісами, зона симуляцій – «Ліс легкої атлетики», де відвідувачів надихають на різного роду фізичну активність, на кшталт стрибків на батуті або скелелазіння, простір з акваріумом, заповненим цифровими рибками, – «Парк майбутнього», «Ліс ламп» і «Чайний будиночок», де відвідувачі можуть випити чаю з віртуальних чашок.