У Єгипті виявлено 3400-річний некрополь

На березі річки Ніл археологи виявили раніше невідомий некрополь, що складається з 42-х могил, висічених в скелі. Вік поховань оцінюють в 3400 років, передає “Кореспондент” з посиланням на Live Science.

Комплекс, де археологи виявили некрополь, називається Гебель ель-Сильс. Спочатку було відомо, що в цьому місці в давнину знаходилася каменоломня, де добували піщаник. Пізніше при розкопках були також виявлені кілька статуй. А за підсумками весняного польового сезону цього року вчені оголосили, що в комплексі також розташовані поховання.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Щоб вивчити поховання, вченим спочатку треба було очистити їх від річкового мулу, який протягом століть засипав некрополь. В ході робіт вчені виявили також святилище, на камені якого можна до сих пір розгледіти зображення сонячного диска з крилами, що представляє собою сакральний символ.

Повідомляється, що інші могили поховання були розграбовані. Вціліли лише численні вироби з кераміки і кістки похованих. Також в ході розкопок було виявлено перстень з ім’ям фараона Тутмоса III, який дозволив фахівцям припускати, що в ель-Сільсілі проживали не тільки прості робітники.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь