Україна скоротила споживання газу на 25%

Україна скоротила споживання газу на 25%. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах з прем’єр міністром»  у неділю, 13 грудня, передає прес-служба Кабміну.

Також  Арсеній Яценюк нагадав про дискусії щодо безрезультативності урядової енергетичної реформи та про побоювання, що «газу в наших сховищах не вистачить, щоб пережити цю зиму».

«В результаті кожного дня ми з вами споживаємо на 25% газу менше, ніж в минулому році. На 11 мільйонів доларів менше кожного дня ми платимо за газ», – заявив Арсеній Яценюк.

Також він наголосив, що протягом опалювального сезону Україна додатково збереже 2 млрд доларів.

«Протягом опалювального сезону Україна додатково збереже 2 мільярди американських доларів, які раніше ми платили російському “Газпрому”, на що Росія купувала танки і постачала зброю і своїх бойовиків у військовій агресії проти України», – сказав він.

Арсеній Яценюк також зазначив, що Україна позбавилася від «російського газового диктату» і наразі купує газ у європейських компаній за ціною вдвічі меншою за російську – в середньому 250 доларів за тисячу кубометрів.

«Ми наповнили наші газові сховища. Ми погасили борги. І ми подали на Росію в суд за несправедливий газовий контракт і за несправедливий контракт по транзиту природного газу територією України», – сказав він.

Залишити відповідь