Українець отримав престижну премію Галілео Галілея

Українця Олександра Носича нагородили премією Галілео Галілея Міжнародної комісії з оптики (ICO) за 2017 рік. Повідомляє gazeta.ua.

Головному науковому співробітнику Інституту радіофізики та електроніки імені Усикова НАН України присудили премію за фундаментальні дослідження з математичної фізики щодо моделювання реальних пристроїв фотоніки та оптоелектроніки у порівняно складних умовах, йдеться на офіційному сайті ICO.

Доктор фізико-математичних наук Олександр Носич є фахівцем у галузі обчислювальної електродинаміки в широкому діапазоні частот від оптичних і терагерцевих хвиль до мікрохвиль, у вивченні фундаментальних ефектів розсіювання, поглинання та випромінювання хвиль. Дослідник керує лабораторією мікро- та нанооптики в ІРЕ імені Усикова НАН України, створення якої він ініціював 2010 року.

Зараз Олександр Носич представляє Україну в Європейській асоціації з антен та поширення хвиль. Крім того, він має статус Fellow IEEE і обраний Senior Member оптичного товариства. 2015 року науковця удостоїли звання почесного доктора Університету Ренн (Ренн, Франція).